top of page
Фото автораАнтоніна Заморока

Латеральність у психосоматиці

Читаючи різні статті про психосоматику інколи можна натрапити на інформацію про те, що деякі хвороби якось між собою розділяються. З права - це одне, а зліва - це інше.


Чому так і як є насправді?


В психосоматиці латеральність дійсно важлива, але лише тоді, коли мова йде про хвороби парних органів (крім тих органів, що на голові - вуха, очі).


Але важливо зрозуміти, яка ж з півкуль є домінантною з народження. З якою домінуючою півкулею ви народились. Правою чи лівою?


Тест на те, якою рукою пишете чи їсте - не враховуємо, тому, що їмо і пишемо тією рукою, якою нас навчили. І якщо з дитинства нас "перевчили" з шульги на правшу. То для півкуль нічого не змінилось. У нас і далі домінуюча півкуля права.


Саме від того, яка півкуля домінуюча - залежить і те, яка саме півкуля зреагує на "конфлікт" - права чи ліва. Відповідно - в який з парних органів піде "інформація" про конфлікт. В правий чи лівий.


Ви ж пам'ятаєте - права півкуля керує органами лівої частини тіла та ліва - органами правої частини тіла.


Також, на те, яка саме півкуля зреагує - впливає і гормональний фон людини. Про це детально вивчаємо з студентами в школі психосоматики.


Для чого саме спеціалісту ця інформація? Бо клієнту вона, впринципі, ні до чого.

Щоб спеціаліст міг визначити, яка саме ситуація, який саме внутрішній конфлікт викликав ту реакцію в тілі, з якою звернувся клієнт. Адже ситуацій стається багато. Внутрішніх конфліктів стається багато. Але щоб закрити запит клієнта - потрібно потрапити саме у той, пусковий!


Чи знаєте ви які тести допоможуть вам дізнатись яка з півкуль є домінантною саме у вас?


86 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Депресія. З відки початок?

З фізіологічної точки зору є декілька (правду кажучи багато, а не декілька) причин що стають причиною депресії. Та фізіологічні причини...

Comments


bottom of page