Яку інформацію про психосоматику можна зустріти на просторах інтернету? Зазвичай це статті, книги, довідники, лекції про те що ж означає та чи інша хвороба.
Це має приблизно такий вигляд "Каміння в жовчному міхурі - це територіальна злість". І тут одна частина людей просто в це вірить і йде думати у чому в них проявляється територіальна злість, яка не виражається словами або ділом.
Інша частина говорить, що це якась фігня, лохотрон, інфоциганство, шарлатанство і т.д. Бо яка ще територіальна злість і до чого тут каміння в жовчному міхурі?
Перші вірять на слово, тому що мали досвід свій або когось знайомих де ось саме таким чином вдалось вирішити проблему.
Інші не вірять, бо не розуміють яким чином злість може бути пов'язана з камінням в жовчному міхурі.
І лише консультанти з психосоматики знають як же це все працює. Поясню і вам.
Людина, яку злить хтось чи щось на її території (кімната, квартира, дім, офіс, місто, країна) знаходиться фоново з цією емоцією.
В свою чергу, коли ми відчуваємо злість у нас в ту ж секунду піднімається рівень адреналіну, норадреналіну, кортизолу, глюкагон, пролактину, ацетилхоліну, гістаміну, тестостерону, допаміну,знижується рівень серотоніну і це ще не повний список.
Цей гормональний набір викликає спазм в жовчних протоках. Як результат - застій жовчі. І при тривалому жовчному застої утворюються каміння в жовчному міхурі.
Таким чином людина що довго терпить те, що її злить має великі шанси зустрітись з камінням в жовчному міхурі.
Людина, що має камінці в жовчному міхурі - це людина що довго терпить щось (чи когось), що її добряче злить.
Чи існують не психосоматичні причини утворення каміння в жовчному міхурі? Так, бувають. Це завжди буде пов'язано з харчуванням.
Яким чином? Якщо людина їсть знежирену їжу, якщо людина не вживає гірких смаків в їжу - також може відбуватись застій жовчі. Так як не має стимулів задля яких жовч виділялась би.
Якщо людина довгий період часу не вживає їжу (наприклад робить часто перерви по 16 годин голоду) також можна зустрітись з застоєм жовчі.
Ці причини самі по собі можуть стати причиною застою. Але не обов'язково! А ось психологічний аспект таки обов'язково це зробить.
Відслідковуйте свої емоції, свої реакції. Вчіться реагувати на події в навколишньому світі так, щоб ваше тіло не ставало "смітником" для емоцій.
На курсі "Психосоматика" студенти вивчають усі психосоматичні причини хвороб та навчаються допомагати собі, близьким чи клієнтам одужати.
Comments